CCLogound-hintergrund-2017-Kopie3
2017
2016
  Home     Teamlists 2018     2017     2016     2015     2014     2013 

Swisse

USZ ZŘrich

m

 

 

15

    de Bruijn

 Niels

22

    Reift

 Ellen

3

    Vetter

 Marcel

7

    Dufour

 Mathias

4

    Locher

 Veronica

2

    SegmŘller

 Tobias

13

    PŘschel

 Hannes

14

    Limacher

 Melchior

5

    Anner

 Christian

14

    Corleto

 Michele

77

    Bleiker

 Michael

9

    Schuermann

 Patrick

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Colombia

Orcas

m

25

MIGUEL

HINCAPIE

24

CAMILO

DIAZ

12

DANIEL

GOMEZ

6

JAVIER

PEREA

2

JORGE

FRANCO

15

JUAN

MADRIGAL

91

JUAN

PULGARIN

13

PABLO

ZAPATA

10

DIEGO

GOMEZ

32

SEBASTIAN

OCHOA

80

JUAN

RODRIGUEZ

70

SANTIAGO

RODRIGUEZ

19

REMBER

CAMARGO

23

DANIEL

VALENCIA

4

DANIEL

ARIAS

 

Denmark

Tudserne

m

 

 

1

Kim

 Petersen

2

Jeppe

 Hansen

3

Erik

 Bartholdy

5

S°ren

 Korup

6

Niels

 LangkjŠr

7

Peter

 Windfeldt

8

Kristian

 Overgaard

9

Erik

 Hviid

10

Lars

 Greve

11

Nikolaj

 Jespersen

12

S°ren

 Riiser

13

Svend Erik

 Andersen

18

Lau

 Sch°dts

89

Carl-Emil

 Krogsgaard

 

 

 

 

Russia

UWRC Aquanavt

w

 

 

1

ABRAMICHEVA

ANASTASIIA

2

DEMIDOVA

ANASTASIIA

3

FEDKINA

GALINA

4

GORBYLEVA

VERA

5

LOBASTOVA

NATALIA

6

MALNEVA

EKATERINA 

7

MILOVANOVA

EKATERINA 

8

MOLODTCOVA

LIUBOV

9

NOSOVA

VIKTORIIA

10

NYRKOVA

SOFIA

11

SUETINOVA

ANNA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Russia

UWRC Betta Moscow

m

10

DMITRYI

ABRAMICHEV

4

VICTOR

BOGOMOLOV

6

YURY

BOYKO

16

ALEXANDER

BAKANOV

9

ANTON

CHURZIN

11

VICTOR

KRYLOV

8

SERGEY

LEONOV

69

DMITRII

LUKIANOV

14

VLADIMIR

MIRONOV

23

ALEKSANDR

MOCHALOV

13

ALEXANDER

NESTERKIN

33

ALEXEY

PRYAZHNIKOV

21

VLADIMIR

SHURUPOV

15

NIKITA

SUKHAREV

17

ALEXEY

ZOTOV

 

Austria

UWRC Wien

m

 

 

1

Wendy

Otmar

3

Tanzmann

Andreas

4

Weninger

Andreas

5

Wurm

Matthias

6

Denk

Thomas

8

Wimmer

Marcus

11

Torsten

LŘdke

15

Schneiderbauer

Andreas

23

Schenkeli

Thomas

24

Skotta

Andrej

27

FrŘhwirth

Heinz

30

Juffmann

Andreas

31

Kalchgruber

Peter

47

Neunteufel

Matthias

97

Amann

JŘrgen

 

Sweden

SDK Malm÷ Triton

m

 

 

 

Peter

Blomberg

 

Ulf

Ridell

 

Johan

Fernlund

 

Henrik

Wahldńng

 

Malte

Grahn

 

Simon

Jobs

 

J÷rgen

Persson

 

Rasmus

Andersson

 

Stefan

Poldrugac

 

Carl

Falck

 

Martin

Hempel

 

Olof

Bertilsson

 

Joakim

Nilsson

 

Mattis

Wahlby

 

Sebastian

 Siwam Wada

 

Germany

Duisburg

w

 

 

2

Sest

Maike

3

Hempel

Britta

4

Rost

Monika

5

B÷hm

Heide

6

Brax

Mathilde

7

Benneck

Sally

8

Schnell

Sylvia

9

Luzzi

Margherita

11

Roth

Stephanie

13

FrŘndt

Lina

14

Galia

Ulla

15

Wendland

Jennifer

16

Morawietz

Lisa

22

Niehaus

Silvia

76

Griebl

Nadine

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finland

Hńmeenlinnan Sukeltajat

m

 

 

17

Aki

Helander

13

Antti

Salonen

2

Henri

Viinikainen

69

Henri

Liukkonen

12

Janne

Salonen

9

Jari

Hovikorpi

81

Jussi

Inkinen

14

Jussi

Jokinen

4

Jussi

Marttila

8

Marko

Enberg

35

Petteri

Silvola

10

Rami

Riikonen

7

Riku

Riikonen

11

Teemu

Vaasvainio

3

Tero

Aulanko

 

Germany

TC Bamberg

m

 

 

7

Behringer

Markus

23

Csanyi

Bela

9

FŘ▀mann

Ardan

2

Hofmann

Hannes

87

Hofmann

Jan

1

Hofmann

Veit

11

Lange

Sebastian

14

Nosseir

Michael

21

Pool

Lieven

4

Tadda

Lukas

12

Tadda

Niklas

13

Toth

Geza

10

Walcher

Felix

77

Walcher

Moritz

15

Wei▀enberger

Andreas

 

Spain

Pira˝as Pe˝afiel

m

 

 

4

 Carolina

Vargas

6

 Alberto

Velazquez 

1

 AndrÚs

Lˇpez 

8

 Alejandro

Betancur 

9

 Alberto

de Diego

10

Isaac

Alonso 

7

Jose Manuel

Frutos 

3

 Alvaro

del Pozo

14

Juan Sebastian

MarÝn 

2

 Deibi

Hernßndez 

5

 RubÚn

Ceinos 

13

Diego

Alonso 

11

Mateo

RodrÝguez 

12

Sebastian

Parra 

15

Nicolßs

 Cˇrdoba

 

Colombia

Orcas

w

 

 

48

VERONICA

VELASQUEZ

19

ANGELICA

MIRANDA

25

PAULINA

DUQUE

17

JESSICA

ALVAREZ

13

CLAUDIA

SALDARRIAGA

3

ISABEL

GUERRERO

10

LILIANA

DIAZ

47

NATALIA

OSPINA

21

SILVIA

LOPEZ

1

ESTEFANIA 

VASQUEZ

29

LAURA

GIRALDO

2

ESTEFANIA 

RESTREPO

9

CATALINA

GONZALEZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Norway

MOLDE UVK

m

 

 

1

Pettersen

 Bňrd Inge

2

Larhammer

 Jakob

3

Skarholm

 ěystein

4

Bj°rnerem

 Even

6

Ulvestad

 J°rgen Nyhus

7

Bj°rnerem

 Iver

8

Nyhus

 ěyvind

9

Heggdal

 Jon Reidar

10

Pettersen

 Aadne

11

Gaviria

 Samuel Jose

12

Mikkelsen

 Mattis

13

Strand

 Geir Magne

14

Walderhaug

 Haakon

15

Skňre

 Marius

20

DerviÜevic

 Jasmin

 

Italy

Firenze Rugby Subacqueo

m

 

 

2

Gabriele

Chiani

4

Salvatore

Andelora

5

Andrea

Meneghin

10

Giovanni

Autiero

11

Pietro

Ferruzzi

13

Carlo

Cavaliere

14

Luca

Rossi Romanelli

17

Giulio

Giachi

21

Mirko

Romoli Fenu

22

Guido

Toncelli

33

Fabio

Neri

41

Antonio

Lo Baido

69

Andrea

Pagni

84

Pietro

Di Marco

 

 

 

 

Norway

Akkaren

w

 

 

1

Anne

Selsjord

2

Monica

Grimstad

3

Anna

Jacobsgaard

4

Tove

Hňland

5

Eva

Tennefoss

6

Margrete

Ulvestad

7

Berit

Detlie

8

Hilde

Hestangen

9

Kjellaug

Hurlen

10

Eli

Haugen

11

Karine

Haugland

12

Lillian

Dramsdahl

13

Mari

Bratteteig

14

Aud

Ingrid Krefting

 

 

 

 

Czech

UWR Volans CZ

w

 

 

16

BĚHALOV┴

Hana

 

FISCHER

Luise

18

H┴LOV┴

Barbora

10

HLAD═KOV┴

Radka

13

JIRSOV┴

Dagmar

63

MAYER

Ullrike

8

MOCOV┴

Nina

11

NOVOTN┴

Zuzana

38

PAKOSTOV┴

Věra

7

PARDUBOV┴

Zuzana

 

POSP═ŐILOV┴

Michaela

22

ŐIMKOV┴

Daniela

17

Ž┴KOVSK┴

Karolina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czech Republic

PF Ceske Budejovice

m

 

 

44

Tomas

Rys

91

Jiri

Kalkus

13

Martin

Tesa?

21

Marek

Bilek

27

Zdenek

Kamis

5

Jan

Vlnieska

55

Ales

Peterka

11

Jaroslav

Krejca

 

Pavel

Drulak

25

Milan

Valenta

31

Filip

Toul

9

Petr

Nejedly

57

Pavel

Flosman

15

Pavel

Krejca

 

Filip

Pytel

 

Italy

Firenze Rugby Subacqueo

w

 

 

2

Federica

Montani

3

Irene

Vicenzo

6

Laura

D'Andrea

7

Federica

Ferruzzi

8

Elisa

Dringoli

10

Valentina

Anichini

19

Claudia

Ricci

20

Gabriella

Serafino

28

Lisa

Cresti

29

Carlotta

Capecchi

49

Elisabetta

Gerola

79

Gloria

Sprovieri

90

Marta

Brogelli

99

Micol

Pecoraro,

 

 

 

 

Sweden

Black Mermaids

w

 

 

 

Erika

Lindstr÷m

 

Madeleine

Bengtsson

 

Antonia

Hjelm

 

Emma

Hult

 

Jenny

Rosberg

 

Camilla

Tirone

 

Sofia

Larsson

 

Saga

Blomberg

 

Linda

Carlsson

 

Felicia

Nyberg

 

Elin

Assarsson

 

Elin

Fyhr

 

Anna

Nilsson

 

 

 

 

 

 

 

Spain

BCN Rugby sub

w

10

Giovanna

Bautista

12

Alicia

Garcia

4

Elisenda

Andres

13

Georgina

Guerola

7

Liliana

Cardona

9

Ana

RamÝrez

8

Lina

Bautista

6

Esther

Pariente

2

Laura

Llaneli

5

Raquel Johanna

Fernandez

11

Patricia

Alarcˇn del Rio

3

Elia

Santamaria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

back