Reload in:
CCLogound-hintergrund-2017-Kopie3
2017
2016
  Home     Result 2018     2017     2016     2015     2014     2013 

Champions Cup 2013 Gameschedule/results     29/11/18 12:05

back...

match protocol

men

 

 

Group A

Group B

Group C

TC Bamberg

MOLDE UVK

SDK Malmö Triton

PF Ceske Budejovice

Hämeenlinnan Sukeltajat

UWRC Betta Moscow

Tudserne

Orcas

UWRC Wien

USZ Zürich

Firenze Rugby Subacqueo

Pirañas Peñafiel

women

 

Group E

Group F

Akkaren

Duisburg

Orcas

Black Mermaids

UWRC Aquanavt

BCN Rugby sub

UWR Volans CZ

Firenze Rugby Subacqueo

Entrance

 

15:00

 

Friday 22.11.2013

Referees meeting

 

16:15

 

 

Teamleader meeting

 

after referees meeting

 

Run time 2 x 10 minutes without break , with 1 time out per team

Game

Run time

Blue

 

White

Time

Result

Remarks

Video

1

2x10min

Hämeenlinnan Sukeltajat

-

Orcas

17:00

0 : 1

 

download mp4

2

2x10min

PF Ceske Budejovice

-

Tudserne

17:30

0 : 2

 

download mp4

3

2x10min

Orcas

-

Akkaren

18:00

0 : 5

 

download mp4

4

2x10min

SDK Malmö Triton

-

Pirañas Peñafiel

18:30

6 : 0

 

download mp4

5

2x10min

MOLDE UVK

-

Firenze Rugby Subacqueo

19:00

18 : 0

 

download mp4

6

2x10min

UWRC Aquanavt

-

UWR Volans CZ

19:30

2 : 3

1 : 1 -> penalty

download mp4

7

2x10min

TC Bamberg

-

USZ Zürich

20:00

14 : 0

 

download mp4

8

2x10min

MOLDE UVK

-

Hämeenlinnan Sukeltajat

20:30

9 : 0

 

download mp4

9

2x10min

Firenze Rugby Subacqueo

-

BCN Rugby sub

21:00

3 : 2

1 : 1 -> penalty

download mp4

10

2x10min

 

UWRC Betta Moscow

-

UWRC Wien

21:30

4 : 2

 

download mp4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Entrance

07:00

Saturday 23.11.2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Game

Run time

Blue

 

White

Time

Result

Remarks

Video

11

2x10min

SDK Malmö Triton

-

UWRC Betta Moscow

8:00

0 : 3

 

download mp4

12

2x10min

 

Black Mermaids

-

FS Duisburg

8:30

0 : 1

 

download mp4

13

2x10min

 

Tudserne

-

USZ Zürich

9:00

7 : 0

 

download mp4

14

2x10min

 

TC Bamberg

-

PF Ceske Budejovice

9:30

2 : 0

 

 

15

2x10min

 

Orcas

-

UWR Volans CZ

10:00

3 : 0

 

download mp4

16

2x10min

 

Orcas

-

Firenze Rugby Subacqueo

10:30

4 : 0

 

download mp4

17

2x10min

UWRC Wien

-

Pirañas Peñafiel

11:00

3 : 1

 

download mp4

18

2x10min

 

Firenze Rugby Subacqueo

-

FS Duisburg

11:30

0 : 10

 

download mp4

19

2x10min

 

TC Bamberg

-

Tudserne

12:00

2 : 0

 

download mp4

20

2x10min

 

MOLDE UVK

-

Orcas

12:30

4 : 0

 

download mp4

21

2x10min

UWRC Aquanavt

-

Akkaren

13:00

0 : 10

 

download mp4

22

2x10min

 

SDK Malmö Triton

-

UWRC Wien

13:30

3 : 0

 

 

23

2x10min

 

PF Ceske Budejovice

-

USZ Zürich

14:00

6 : 0

 

 

24

2x10min

 

BCN Rugby sub

-

Black Mermaids

14:30

0 : 5

 

 

25

2x10min

 

Hämeenlinnan Sukeltajat

-

Firenze Rugby Subacqueo

15:00

6 : 0

 

download mp4

26

2x10min

 

UWRC Betta Moscow

-

Pirañas Peñafiel

15:30

7 : 0

 

download mp4

27

2x10min

UWRC Aquanavt

-

Orcas

16:00

0 : 5

 

download mp4

28

2x10min

Quarter final B

MOLDE UVK

-

SDK Malmö Triton

16:30

3 : 2

 

download mp4

29

2x10min

Place 7-9

PF Ceske Budejovice

-

Hämeenlinnan Sukeltajat

17:00

0 : 1

 

download mp4

30

2x10min

 

BCN Rugby sub

-

FS Duisburg

17:30

0 : 3

 

download mp4

31

2x10min

Place 10-12

USZ Zürich

-

Firenze Rugby Subacqueo

18:00

4 : 3

 

 

32

2x10min

UWR Volans CZ

-

Akkaren

18:30

0  : 9

 

 

33

2x10min

Quarter final A

TC Bamberg

-

Orcas

19:00

4 : 3

 

 

34

2x10min

Black Mermaids

-

Firenze Rugby Subacqueo

19:30

6 : 1

 

 

35

2x10min

Place 7-9

PF Ceske Budejovice

-

UWRC Wien

20:00

2 : 0

 

 

36

2x10min

Place 10-12

USZ Zürich

-

Pirañas Peñafiel

20:30

4 : 1

 

 

37

2x10min

Quarter final C

UWRC Betta Moscow

-

Tudserne

21:00

4 : 3

 

 

38

2x10min

Semifinale C

Akkaren

-

Black Mermaids

21:30

10 : 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Entrance

07:30

Sunday 24.11.2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Game

Run time

Blue

 

White

Time

Result

Remarks

Video

39

2x10min

Place 7-9

Hämeenlinnan Sukeltajat

-

UWRC Wien

8:30

1 : 0

 

 

40

2x10min

Place 10-12

Firenze Rugby Subacqueo

-

Pirañas Peñafiel

9:00

1 : 0

 

 

41

2x10min

Place 4-6

Orcas

-

Tudserne

9:30

1 : 2

 

 

42

2x10min

Semifinale D

FS Duisburg

-

Orcas

10:00

1 : 0

 

 

43

2x15min

Place 1-3

TC Bamberg

-

MOLDE UVK

10:30

0 : 2

 

 

44

2x10min

Game 5-6 place

UWRC Volans CZ

-

Firenze Rugby Subacqueo

11:10

0 : 1

 

 

45

2x15min

Place 4-6

Orcas

-

SDK Malmö Triton

11:40

0 : 1

 

 

46

2x10min

Game 7-8 place

UWRC Aquanavt

-

BCN Rugby sub

12:20

2 : 0

 

 

47

2x15min

Place 1-3

MOLDE UVK

-

UWRC Betta Moscow

12:50

8 : 0

 

 

48

2x15min

Bronze game

Black Mermaids

-

Orcas

13:30

0 : 1

 

 

49

2x15min

Place 4-6

SDK Malmö Triton

-

Tudserne

14:10

0 : 1

 

 

50

2x15min

Final

Akkaren

-

FS Duisburg

14:50

1 : 0

 

 

51

2x15min

Place 1-3

TC Bamberg

-

UWRC Betta Moscow

15:30

3 : 0

 

 

Results Championscup 2013

men

women

1.

MOLDE UVK

1.

Akkaren

2.

TC Bamberg

2.

FS Duisburg

3.

UWRC Betta Moscow

3.

Orcas

4.

Tudserne

4.

Black Mermaids

5.

SDK Triton Malmö

5.

Firenze Rugby Subacqueo

6.

Orcas

6.

UWRC Volans CZ

7.

Hämeenlinnan Sukeltajat

7.

UWRC Aquanavt

8.

PF Ceske Budejovice

8.

BCN Rugby sub

9.

UWRC Wien

 

 

10.

USZ Zürich

 

 

11.

Firenze Rugby Subacqueo

 

 

12.

Pirañas Peñafiel

 

 

back...